Milli Mücadeleden Günümüze Rutan Aşireti ve Necimoğulları

Milli Mücadeleden Günümüze Rutan Aşireti ve Necimoğulları
Her zaman Türkiye birliğine ve Türk Devleti’ne sadakatle bağlı bulunan Necimoğulları, bölgelerine ve ülkeye yaptıkları hizmetlerden dolayı takdir kazanmışlardır. Kendilerini kutluyorum.
Süleyman Demirel
Başta Hacı Necim Bey olmak üzere, ona bağlı güçlerin Mustafa Kemal’in yanında yer alarak, tarihimizin acı bir sayfasını insanca, yeniden yazdıkları anlatılıyor.
Hüsamettin Cindoruk
Bu çalışma daha önce yapılmış ve bundan sonra yapılacaklar içinde, yaşanan bir büyük hüznün, sadece bir bölümüdür. Rutan Aşireti ise, bu büyük tarihe katkı koymuş aşiretlerden sadece biridir. Bu tür spesifik çalışmaların devam etmesini ve tarihimizde karanlık hiçbir şeyin kalmamasını ve bunların yeni kuşaklara iletilmesini diliyorum.
Hikmet Çetin
İstedim ki, ülkeye hizmet edenleri halkımız daha iyi tanısın. Bazı boş ve mesnetsiz dedikodu ve iftiralar zihinleri bulandırmasın. Bu kitabın yazdınlmasmı ısrarla rica ettim. Hatırımı kırmadılar. İşi en iyi başarabilecek kişilere (değerli kardeşlerim Kenan Kırkpmar ve eşi Leyla Kırkpmar’a) tevdi ettiler. Ortaya çok güzel bir eser çıktı. Kurtuluş Savaşı’mız ve Mardin tarihi için de bir kaynak kazanılmış oldu.
Dr. Burhan Özfatura

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir